Menü:

A Főiskoláról

Az iskola profilja

A Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézete (MPANNI) a Nemzetközi Pető András Közalapítvány által fenntartott, nem állami főiskola. 1963 óta folytat képzést, amely a központi idegrendszer károsodása következtében mozgássérült személyek helyreállító nevelését szolgálja.

Az európai felsőoktatási térséghez történő csatlakozás jegyében (Bologna-folyamat) 2006. óta képez alap szakon (Ba), nappali tagozaton,  konduktorokat, akik a 2. félév végén tanító vagy óvodapedagógus szakirányt választhatnak.

A két szakirány a speciális szükségletű gyermekek normál közösségbe illesztésében vállalt konduktori szerep elméleti és gyakorlati megerősítését szolgálja. Az új képzési rendszer a két szakirány átjárhatóságát is lehetővé teszi.

A konduktorok számára a pedagógia szak az első mester (Ma) szak lehetőség, de az MPANNI a közeljövőben kívánja indítani a konduktor Ma szakot, amelynek célja a konduktív pedagógia elméletének és gyakorlatának bővítése mellett a neurorehabilitáció, pszichológia, pedagógia, vezetéselmélet, marketing és gazdasági szempontokat figyelembe vevő bővebb ismeretszerzés.

Az MPANNI-ban a képzési feladatokat két intézet (Humántudományi Intézet és Konduktív Pedagógiai Intézet) tanszékei és szakcsoportjai, valamint két önálló tanszék (Neurorehabilitációs és Felnőttképzési) látja el.

Az alapképzésben kiemelkedő szerepet - és magas óraszámot - kap a gyakorlat. A hallgatók a főiskola által fenntartott Gyakorló Közoktatási Intézményben (GYKI), többségi óvodákban és iskolákban teljesítik az előírt gyakorlatokat.

A Főiskolán 2 éves Ifjúságsegítő Felsőfokú szakképzésben, nappali tagozaton folytathatnak tanulmányokat  azok a jelentkezők, akik  elérték a felvételi ponthatárt.

A GYKI a központi idegrendszer károsodása következtében mozgássérült személyek konduktív nevelését, oktatását, fejlesztését minden életkorban megvalósítja. Intézményegységeiben folyik a korai fejlesztés, az óvodai-iskolai oktató-nevelő munka, a felnőttek konduktív nevelési rendszerben történő foglalkoztatása és az utógondozás.

Itt valósul meg a külföldiek konduktív nevelése és a kapcsolattartás a magyarországi hálózattal.

A hallgatók képviselői (HÖK) szerepet vállalnak a főiskola közéletében, képviselik a hallgatók érdekeit a Szenátusban, részt vesznek a különböző bizottságok munkájában, és tevékeny segítői a neveltek programjainak.

Az MPANNI külföldi hallgatókat is fogad alap- és részképzésre egyaránt.

A konduktori oklevéllel rendelkező szakemberek világszerte keresettek. Magyarországon a Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézete Gyakorló Közoktatási Intézményén kívül közoktatási, egészségügyi és szociális feladatokat ellátó intézményekben helyezkedhetnek el. Külföldön pedig olyan intézményekben, ahol a konduktív nevelési rendszert alkalmazzák.

2007-ben az Európai Unió és a Nemzeti Fejlesztési Terv Humán-erőforrás-fejlesztési Operatív Programjának köszönhetően megújult a főiskola. Megvalósult a bejárati részek akadálymentesítése, korszerű tantermeket alakítottunk ki megfelelő berendezéssel, új helyet és megfelelő teret kapott a Hári Mária Könyvtár és Regionális Forrásközpont. Benne: a konduktív pedagógia történetét és a könyvtár névadójának életét bemutató múzeum, könyvtár, nyilvános internetező és a hallgatók részére két számítástechnikai tanterem található. Folyóirat-olvasó, kutatószoba, világos és kényelmes olvasói terek, óvodásoknak mesesarok várja a látogatókat minden nap.

A Villányi úti épületben található a főiskola kollégiuma. 54 hallgató számára biztosít lakhatási lehetőséget

Újdonságok

Kapcsolat

  • PAF Pető András Főiskola, (korábban MPANNI Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézete)
    1125 Budapest Kútvölgyi út 6.
  • (+36)(1) 224-1500

Fényképalbum