Hollósy Helga

Munkahely: MPANNI Humántudományi Intézet
Beosztás: nyelvtanár
Megbízás: a HTI Idegennyelvi Szakcsoportjának vezetője
Családi állapot: férjezett, két gyermek édesanyja

Tanulmányok

1982-1988 Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, történelem-francia szak
Valamennyi szigorlat és az államvizsga eredménye egyaránt: jeles
Diploma éve: 1988, oklevelének minősítése kiváló

Munkahelyek, tanulmányutak

• 1987 tavaszán hosszabb franciaországi tartózkodás folyamán a francia nyelvtudás tökéletesítése
  • 1988-1990 A budapesti Táncsics Mihály Gimnázium történelem-franci szakos tanára
  • 1990-től tíz éven át a Budapesti Tanítóképző Főiskola Idegennyelvi és Irodalmi tanszékének oktatója (tanársegéd)
  • 1990 tavaszán egy hónapon át a legújabb nyelvtanítási módszerekkel és segédanyagokkal ismerkedik Párizsban, egy franciatanárok számára kiírt ösztöndíj keretében
  • 1990 nyarán a Budapesti Francia Nagykövetségen dolgozik, emellett nyelvtanfolyamokat tart, valamint írásbeli és szóbeli fordításokat végez a legkülönbözőbb témakörökben
  • 1990 őszétől a Budapesti Francia Gimnáziumban (a Francia Nagykövetség iskolájában) dolgozik két tanéven át: a „Magyar Civilizáció” című tantárgyat oktatja az iskola valamennyi tanulója számára, francia nyelven
  • 1990 őszén kerül először kapcsolatba a Nemzetközi Pető Intézettel. Kezdetben a Budapesti Tanítóképző Főiskola megbízásából, a BTF oktatójaként tanít a Pető Intézetben, majd a Pető Intézet önállósodásával, 1991 szeptemberétől a Pető Intézet főállású oktatója lesz, francia nyelvet oktat a Pető Intézet Idegennyelvi Lektorátusán.
  • Mindezzel párhuzamosan franciaórákat tart a budapesti „Scola Europa” nemzetközi managerasszisztens-képzőben, három éven át.
  • 1996 februárjában a Pető Intézet megbízza a „Művelődéstörténet” tantárgy oktatásával is.
  • Több újság, folyóirat állandó francia-magyar fordítója, cikkeket és tanulmányokat fordít, tolmácsol, különösen történelemhez kapcsolódó témákban.
  • Nyelvtudását karban tartja, rendszeresen utazik Franciaországba
  • A két szakterületen (francia nyelv és Művelődéstörténet) kifejtett eredményes oktatói tevékenységét a Pető Intézet 1997-ben főigazgatói dicsérő oklevéllel jutalmazza.
  • 2002-2008 GYES
  • 2008 őszétől újra oktat a Pető Intézetben (jelenleg a francia nyelv, a Művelődéstörténet, a Magyarország a XX. században, az Állampolgári ismeretek, a Társadalom és Szociálpolitika és a Művelődésszervezés tantárgyakat)

Publikáció

Hollósy Helga: A két világháború közötti kisebbségvédelem ellentmondásai és a francia történetírás
IN: Történelem és nemzet, ELTE Eötvös kiadó, Budapest, 1996 Szerk.:Kiss Károly, Lovas Krisztina
Szakfordítások számos újságban és folyóiratban (pl. Hadtörténelmi Közlemények, Magyar Napló, etc.)

Kapcsolat

Intézet: Humán Tudományi Intézet (HTI)
Szoba:
E-mail: hollosy.helga@peto.hu
Telefon: (1) 224-1500
Fogadóóra:

Újdonságok

Kapcsolat

• PAF Pető András Főiskola, (korábban MPANNI Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézete)
    1125 Budapest Kútvölgyi út 6.
  • (+36)(1) 224-1500

Fényképalbum